alt

Opóźnić procesy starzenia? Czy to jest możliwe?

Opóźnić procesy starzenia? Czy to jest możliwe?

Organizm człowieka to bardzo zawiła machina. Od poczęcia do około 25 roku życia przeważają w nim procesy anaboliczne czyli takie, gdzie więcej cząsteczek się ze sobą łączy niż rozpada. Następnie do około 40/50 roku życia występuje okras stabilizacji, czyli procesy anaboliczne i kataboliczne są na zrównoważonym poziomie. Po ukończeniu okresu stabilizacji w organizmie człowieka zaczynają przeważać procesy kataboliczne czyli powolna lub szybka obumarłość tkanek aktywnych.

Powyższy proces jest bardzo dobrze widoczny na przestrzeni lat tzn. dzieciństwo, dorosłość i starość. Im lepiej w okresie dzieciństwa rozwiniemy (wytrenujemy) swój organizm i dłużej się o niego troszczymy tym wolniej starzeje się (obumiera).

W jaki sposób możemy na to wpływać?
A no właśnie po przez trening, odżywianie i wypoczynek = tryb życia.

  • Treningi ogólnorozwojowe to najlepszy sposób na całożyciową sprawność fizyczną, zdrowie, dobre samopoczucie, rozładowanie stresu itd. Nasze treningi są prowadzone właśnie w taki sposób, że oprócz umiejętności walki prowadzimy masę ćwiczeń wszechstronnych. Pozwoli Ci to przez długi okres cieszyć się sprawnością oraz życiem.
  • Odżywianie to bardziej wymagająca sprawa, gdyż w dzisiejszej gonitwie nie jest rzeczą prostą znaleźć czas i miejsce, gdzie możemy zdrowo i spokojnie zjeść. Niestety okazuje się to jedną z kluczowych czynności dla naszego organizmu i należy przestrzegać 5-6 posiłków dziennie co 3h i wypijać przynajmniej 3L wody. Inaczej organizm działa mniej sprawnie i szybciej starzeje się.
  • No i odpoczynek (wypoczynek) często pojmowany błędnie tzn. telewizja, spa itd. Otóż najlepszą formą jest oderwanie się psychiczne od codziennego stresu. Należy przy tym uwzględnić naturalne potrzeby naszego organizmu.

Nasza sprawność w dużej mierze decyduje o jakości życia. Niestety dowiadujemy się o tym najczęściej jak zaczyna nam brakować zdrowia.

Teraz mając już świadomość jak przedłużyć swoją młodość należy zastosować się do powyższych informacji i cieszyć się zdrowiem i sprawnością jak najdłużej.

Custom Field

This is custom field text

Data

2014-09-24

Kategoria

Porady

Tagi
odpoczynek, odżywianie, opóżnić, procesy, starzenie, trening ogólnorozwojowy