alt

Jakie rękawice na początek przygody z MUAI THAI

Jakie rękawice na początek przygody z MUAI THAI

Zacznijmy od charakteryzacji samych rękawic, które różnią się od typowych ręakwic bokserskich. Cechą rękawic do MUAI THAI jest ich spłaszczona budowa, która wynika ze specyfikacji samej dyscypliny, w której prócz cisów, mamy szeroki wachlarz możliwości ściągnięć, walki w klinczu. Płaska budowa rękawic ułatwia nam pracę w tych plaszczyznach.

Oczywiście na początek nie potrzebujemy typowych rękawic tej dyscypliny ale porządnych treningówek, które zcharakteryzujemy w taki sposób, by ułatwić wam ich dobór pod kątem rozmiaru oraz materiału z jakich będą wykonane, a więc krótko i na temat!

a) Rozmiar rękawic?

W większości rękawic, producenci podają rozmiar w uncjach (OZ)

  • 6 – 8 (OZ) – rękawice, w których młodzi zawodnicy mogę zacząć budować swoją przygodę ze światem boksu oraz muai thai.
  • 10 – 12 (OZ) – standardowe rozmiar rękawic dla osób dorosłych, zdecydowanie dla osób początkujących polecam rozmiar 12, ułatwi początkującym trenigowym partnerom przyjmowanie pierwszych nie osłoniętych ciosów.
  • 14 – 20 (OZ) – typowe sparingówki, którymi możemy popracować nie robiąc sobie krzywdy siłą uderzenia, na pierwszych sparingowych walkach w klubie.

b) Skóra naturalna czy syntetyczna?

Różnica jest bardzo prosta, zależna od grubości portfela i Naszej mobilizacji do treningów.
Jeżeli mamy pewność, że zaczynamy Naszą przygodę na dłużej oraz zasoby Naszego portfela pozwalają nam na zainwestowanie kilkuset złotych bez wątpienia polecam Wam naturalną skórę, która jest poporstu trwalsza i na dłużej pozwoli Wam się cieszyć treningami.

Natomiast jeżeli szukacie jeszcze swojego miejsca w sportowym świecie, warto zainwestować w rękawice wykonane ze skóry syntetycznej, którymi tak samo mocno możecie się cieszyć ze swoich postępów w stujce oraz pozwolą wam zaoszczędzić ładnych parę złotych w kieszeni.

c) Czy na rzepy czy wiązane?

Temat bardzo prosty – rękawice na rzepy są praktyczne i wygodniejsze. Ważne aby rzep był dość szeroki, wtedy odpowiednio usztywnią nam nadgarstki. Wybierając rzepy, unikniemy kłopotów z założeniem rękawic na treningu, oczywiście rękawice wiązane mają plusy, dobrze zawiązane, rewelacyjnie przylegają do ręki.
Podsumowywując, zależnie od wieku dobierz odpowidni rozmiar rękawic, pamiętając o zachowaniu minimalnego miejsca na bandaże, które powinniśmy wiązać przed każdym treningiem, pomogą nam zachować czystość rękawic oraz usztywnią i zabezpieczą Nasze nadgarstki przed kontuzjami. Na początek wybierz syntetyczne rękawice, które są dużo tańsze od naturalnej skóry, gdy nabierzesz pewności, że to Twój sport zainwestujesz w dorższy sprzęt. Pamiętaj aby na treningi wybierać rękawice na szeroki rzep, jest dużo wygodniejszy od rękawic wiązaneych, na początek przygody ze sportami walki będą idealnym wyborem.

Custom Field

This is custom field text

Data

2014-09-24

Kategoria

Porady

Tagi
Muay Thai, rękawice