alt

Dlaczego warto trenować w Sparcie?

Dlaczego warto trenować w Sparcie?

Sztuki walki cieszą się coraz większa popularnością. Są dyscypliną sportu, którą wybierają zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Sztuki walki trenują nie tylko ciało, ale i umysł. Korzystnie wpływają na całą sylwetkę, korygują wady postawy oraz poprawiają wydolność całego organizmu. W każdym mieście powstają liczne szkoły, które uczą sztuk walki. Warto wybrać taką, w której uczą trenerzy z dużym doświadczeniem i przeszłością zawodniczą. Jedną z takich szkół jest mieszcząca się w Warszawie Sparta Gym.

Sparta Gym – oferta

Sparta Gym to szkoła walki, którą wyróżnia wyjątkowa atmosfera, dobrze wyposażona, duża sala treningową oraz świetna kadra, która dzieli się swoim doświadczeniem. Założycielem i główmy trenerem jest Daniel Prokurat, Mistrz Świata Muay Thai. Treningi prowadzi również Marcin Bąk, Kamil Ekert oraz Wiktor Brański. Każdy z trenerów od dawna związany ze światem sportu, ma duże osiągnięcia w sportach walki. Trenerzy, oprócz nauki technik, zapewniają również przyjazną atmosferę, motywują i zarażają pozytywną energią. Do dyspozycji klientów są maty, ring bokserski, bramę typu cross, piłki lekarskie, skakanki, worki bokserskie, tarcze, gryfy z obciążeniem, platformy pulsometryczne, liny typu cross. Oferta szkoły jest bardzo bogata, każdy, kto chce poznać tajniki sztuk walki, można wybrać ofertę dostosowaną do siebie. Szkoła oferuje treningi z różnych dyscyplin sport. W Sparta Gym można poznać techniki boksu, muay thai, k1 , MMA, THAI CROSS oraz kalisteniki.

  • Muay thai to inaczej boks tajski. Jest to sztuka walki, w której stosuje się uderzenia łokciami, pięściami i kolanami oraz walkę w klinczu. Sparta Gym proponuje specjalny, trwający 6 miesięcy program treningowy, w czasie którego można nauczyć się podstaw muay thai. Waki odbywają się przy tajskiej muzyce. Uderzenia w boskie tajskim odbywają się z pełną siłą i precyzją. Duży nacisk kładzie się na odpowiednią techniką
  • K1 – odmiana kickboxingu, w której dozwolone są wszystkie techniki bokserskie, uderzenia pięścią, kopnięcia oraz ciosy kolanami
  • Boks – znana wszystkim sztuka walki przy użyciu rąk. Walka odbywa się w specjalnych rękawicach bokserskich. Na treningach można nauczyć się pracy nóg, tułowia oraz zadawania ciosów, robienia uników i obron. Boks tajski to proste, skuteczne techniki, wysoce sportowe zachowanie i niezrównana odwaga a zarazem psychiczna jak i fizyczna dyscyplina-
  • MMA – Czyli mieszane sztuki walki. W tej dyscyplinie można wykorzystywać dowolne techniki dozwolone w innych sportach walki. W MMA najważniejszy jest odpowiedni trening, który przygotowuje organizm do dużego wysiłku.
  • Kalistenika, czyli Street Workout – to ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała. Są to przede wszystkim pompki, przysiady, brzuszki, zwisy, podciągania i burpeesy. Mimo brak sprzętu, ćwiczenia dają rewelacyjne efekty, idealnie wyszczuplają i rzeźbią ciało. Kalistenika harmonijnie rozwija całe ciało, poprawia kondycje oraz samopoczucie. Zwiększa mobilność, poprawia koordynacje ruchową, zwiększa siłę mięśni. Może być wykonywana samodzielnie lub jako obowiązkowe uzupełnienie do treningów sportów walki.

Co dają sztuki walki

Trening sztuk walki ma wiele zalet, jest dyscypliną sportu, która rozwija nie tylko ciało, ale i umysł. W trakcie zajęć można wzmocnić kondycje, ale również poznać techniki i filozofię danej dyscypliny. Trening sztuk walki pomaga wzmocnić charakter, uczy panowania nad emocjami oraz pomaga przełamać swoje słabości. Wyrabia pewność siebie i odporność psychiczną, kształci odwagę i osłabia agresję. Sztuki walki rewelacyjnie wpływają na rozwój całego ciała. Pomagają spalić zbędne kalorie, wzmacniają wszystkie grupy mięśniowe. Sztuki walki łączą w sobie elementy ćwiczeń kardio, siłowych i interwałów, dzięki temu rozwój ciała jest harmonijny. W czasie ćwiczeń angażują się wszystkie mięśnie, poprawia się koordynacja ruchowa, ciało staje się bardziej gibkie i elastyczne. Intensywny trening poprawia metabolizm, redukuje zbędną tkankę tłuszczową. Dodaje energii i witalności na kolejne dni. Jest idealny dla dzieci, które mogą rozładować energię, sport korzystnie wpływa na postawę ciała.

Dlaczego warto wybrać Spartę Gym?

Sparta Gym to szkoła, w której warto zacząć swoją przygodę ze sztukami walki. Doświadczona kadra zapewni trening na wysokim poziomie, z zapewnieniem bezpieczeństwa. Grupy treningowe podzielone są ze względu na stopień zaawansowania klientów. Trenerzy na zajęcia zapraszają również dla dzieci, od 10 roku życia. Z oferty klubu mogą skorzystać również osoby, które znają już podstawy sztuk walki, ale chcą podszkolić swoje umiejętności lub przygotowują się do zawodów. Dla komfortu Klientów, treningi odbywają się godzinach popołudniowych, indywidualnie lub grupowo. Każdy klient może liczyć na indywidualne podejście, które gwarantuje efektywny trening. Treningi grupowe polecane są dla osób, którym zależy na poznaniu innych adeptów, lubią rywalizacje, grupa mobilizuje ich do większego wysiłku. Zajęcia indywidualne, które proponujemy, są idealną opcją dla osób, które szukają treningu przeznaczanego tylko dla nich samych, na którym można poznać szczegółową technikę danej dyscypliny.

Sparta Gym zaprasza wszystkich, którym zależy na intensywnym, przynoszącym efekty i satysfakcje treningu.

Daniel Prokurat
danielprokurat@gmail.com
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.